Мій сайт

Меню сайту

Категорії розділу
Розробки уроків з біології. 7 клас. [61]
Розробки уроків з біології. 8 клас. [71]
Розробки уроків з біології. 9 клас. [93]
Розробки уроків з біології. 10 клас. [46]
Розробки уроків з біології. 11 клас. [48]
Головна » Статті » Розробки уроків з біології » Розробки уроків з біології. 8 клас.

У категорії матеріалів: 71
Показано матеріалів: 21-30
Сторінки: « 1 2 3 4 5 ... 7 8 »

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

Тема:Розмноження й розвиток птахів. Сезонні явища в житті птахів. поведінка птахів: будівництво гнізд, шлюбна поведінка, турбота про потомство. Перельоти птахів
Мета:розкрита особливості розмноження й індивідуального розвитку птахів; узагальни¬ти знання учнів про подібність птахів і плазунів; підвести до висновку про похо¬дження птахів від давніх рептилій; продовжувати формувати вміння одержувати інформацію з різних джерел: підручника, малюнків, матеріалів комп'ютерних програм, навчальних фільмів – і робити висновки; розширити кругозір учнів, виховувати інтерес до живої природи.
Навчальний аспект дослідницького навчання: сприяти розвитку практичного використання набутих знань та вмінь, умінню вести бесіду; створювати умови для формування предметних навичок; розвивати вміння працювати з науковим текстом із різни¬ми стратегіями (з метою розуміння основного змісту, детального змісту, пошуку специфічної інформації).
Розвивальний аспект дослідницького навчання: створювати умови для розвитку дослід¬ницьких умінь учнів, здатності до розподілу уваги; розвитку здатності до аналізу, синтезу, класифікації, систематизації, до здогаду; розвитку уяви; розвитку здат¬ності формулювати висновки із прочитаного; розвитку вміння складати й розу¬міти схеми, робити висновки.
Виховний аспект дослідницького навчання; створювати умови для формування здатності до критичного мислення; сприяти формуванню потреби й здатності розуміти чужі точки зору щодо порушених проблем; виховувати шанобливе ставлення до інших; формувати потреби й здатності до співробітництва й взаємодопомоги під час роботи в парі, групі, формувати адекватну само- та взасмооцінку, про¬водити самокорекцію.
Матеріали та обладнання: відеомагнітофон, телевізор, комп'ютер, мультимедійний проектор, дидактичний матеріал, тексти для читання, фломастери, чисті аркуші паперу, книги, сирі й варені яйця птахів.
Поняття: статевий диморфізм, яйце, яйцеві оболонки, нагніздні (гніздові) та ви-водкові птахи, гніздовий паразитизм, кочові, осілі, перелітні птахи.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Технологія: дослідницьке навчання з використанням комп’ютерної технології.

Розробки уроків з біології. 8 клас. | Переглядів: 1144 | Додав: sanseich | Дата: 16.01.2014 | Коментарі (0)

Тема:Особливості внутрішньої будови й життєдіяльності птахів

Мета:забезпечити засвоєння учнями знань про процеси життєдіяльності птахів, про особливості будови їхніх внутрішніх органів у зв'язку з функціями, пристосованіс¬тю до польоту; проаналізувати ускладнення організації внутрішньої будови птахів порівняно з плазунами; розвивати вміння розпізнавати системи органів птахів, установлювати взаємозв’язок між будовою та функціями органів, виявляти при¬стосованість організмів до середовища існування.

Матеріали та обладнання: таблиця «Клас Птахи», вологий препарат «Внутрішня будова птаха», скелет птаха, модель «Мозок хребетних».

Поняття: теплокровність (гомеотермність), чотирикамерне серце, велике й мале кола кро¬вообігу, гортань, трахея, бронхи, бронхіоли, повітряні мішки, легені, подвійне дихання, дзьоб, воло, залозистий і м’язовий шлунок.

Тип уроку: комбінований.


Розробки уроків з біології. 8 клас. | Переглядів: 1012 | Додав: sanseich | Дата: 16.01.2014 | Коментарі (0)

Тема: Загальна характеристика класу птахи. Особливості зовнішньої будови птахів, скелет і м’язи

Мета:вивчити загальну характеристику класу (особливості зовнішньої будови птахів) у зв'язку з пристосованістю до польоту; проаналізувати риси подібності у зо¬внішній будові птахів та плазунів; продовжувати формувати вміння працювати з підручником, РЗДО, таблицями.

Матеріали та обладнання: таблиця «Клас Птахи», опудала птахів, малюнки із зображенням птахів, натуральні об'єкти, набір пір’я (контурне, пухове, пух), дзьоби та ноги свійських птахів, лупи, скелет птаха.

Поняття: орнітологія, пір'я (контурне, літальне, пухове); пух, пеньок, стрижень, опахало, борідки, махальний політ, ширяльний політ, тріпотливий політ, грудина, кіль, цівка, крила.

Тип уроку: комбінований.


Розробки уроків з біології. 8 клас. | Переглядів: 1084 | Додав: sanseich | Дата: 16.01.2014 | Коментарі (0)

Тема:Узагальнення, систематизація й контрольнавчальних досягнень за те-мою«Клас Земноводні та Клас Плазуни»

Мета: узагальнити в ігровій формі знання про будову й різноманітність організмів Класу Земноводні та Класу Плазуни; систематизувати знання про будову органів, функції та їхній взаємозв’язок; розвивати вміння порівнювати, узагальнювати, логічно мислити, робити висновки; розвивати пізнавальний інтерес в учнів, виховувати бережливе ставлення до природи, здійснювати екологічну освіту й виховання, формувати культуру спілкування під час змагання, залучати учнів до науковоїтворчості. здійснити тематичну корекцію та виявити рівні навчальних досягнень учнів за темою: «Клас Земноводні та Клас Плазуни»; розвивати навички само¬стійної роботи, формувати навички самооцінки.

Матеріали та обладнання: таблиці «Клас Земноводні», «Клас Плазуни»; вологі препарати, ма¬люнки, фотографії, аркуші з кросвордами.

Поняття: земноводні, плазуни, диференційована м’язова система, повітроносні шляхи, яйцеві та зародкові оболонки, регенерація, аутотомія, обмін речовин, холодно¬кровність, два кола кровообігу, загальна характеристика типу, загальні ознаки, узагальнення, систематизація.

Тип уроку:контрольно-узагальнювальний, вид – «дидактична гра».

Розробки уроків з біології. 8 клас. | Переглядів: 812 | Додав: sanseich | Дата: 16.01.2014 | Коментарі (0)

Тема:Узагальнення, систематизація й контрольнавчальних досягнень за те-мою«Клас земноводні та клас плазуни»

Мета: узагальнити, систематизувати й виявити навчальні досягнення учнів за темою «Клас Земноводні та клас Плазуни»; розвивати навички самостійної роботи, фор¬мувати навички самооцінки.

Матеріали та обладнання: таблиці «Клас Земноводні», «Клас Плазуни»; вологі препарати, ма¬люнки, фотографії тощо.

Поняття: загальна характеристика, загальні ознаки, узагальнення, систематизація.

Тип уроку:контрольно-узагальнювальний.


Розробки уроків з біології. 8 клас. | Переглядів: 796 | Додав: sanseich | Дата: 16.01.2014 | Коментарі (0)

Тема: різноманітність плазунів. роль плазунів в екосистемах, їхнє значення для людини. охорона плазунів
Мета: ознайомитися з різноманітністю та основними рядами плазунів, значенням рептилій у природі; продовжувати формувати вміння впізнавати рептилій на таблицях, малюнках, установлювати риси пристосованості до життя на суші. 
Матеріали та обладнання: таблиця із зображенням різних представників класу Плазуни, слайди для комп’ютерної презентації.
Поняття: систематика, класифікація, ряд Лускаті, ряд Черепахи, ряд Крокодили.
Тип уроку: комбінований.
Розробки уроків з біології. 8 клас. | Переглядів: 842 | Додав: sanseich | Дата: 15.01.2014 | Коментарі (0)

Тема: Загальна характеристика класу плазуни. Особливості процесів життєдіяльності й поведінки. Сезонні явища в житті плазунів

Мета: вивчити особливості процесів життєдіяльності й поведінки плазунів, їхнього розмноження та розвитку на суші, установити походження плазунів від давніх земноводних, розвивати вміння порівнювати, виявляти закономірності, доводити, що плазуни – справжні наземні тварини; проаналізувати сезонні явища в житті плазунів, виявити риси ускладнення їхнього рівня організації порівняно із земноводними, продовжувати формувати вміння встановлювати риси пристосованості в організації плазунів до життя на суші; проаналізувати сезонні явища в їхньому житті.

Матеріали та обладнання: таблиця «Клас Плазуни», вологі препарати.

Поняття: плазуни (рептилії), суха шкіра, грудний і поперековий хребти, грудна клітка, термолокатори, ферменти слини, дихальні шляхи, трикамерне серце з неповною перегородкою, кола кровообігу, змішана кров, холоднокровна тварина, анабіоз, клоака, тазові нирки, аутотомія, регенерація, сіра речовина (кора) півкуль головного мозку, яйцеві оболонки, зародкові оболонки.

Тип уроку: комбінований.

Розробки уроків з біології. 8 клас. | Переглядів: 844 | Додав: sanseich | Дата: 15.01.2014 | Коментарі (0)

Тема: Різноманітність земноводних. Роль земноводних в екосистемах, їхнє значення для людини. Охорона земноводних

Мета: ознайомитися з різноманітністю та основними рядами земноводних, значенням амфібій у природі; продовжувати формувати вміння впізнавати земноводних на таблицях, малюнках, установлювати риси пристосованості в організації земноводних до життя на суші й у водному середовищі.

Матеріали та обладнання: таблиця із зображенням різних представників класу Земноводні, слайди для комп’ютерної презентації.

Поняття: систематика, класифікація, ряд Безногі, ряд Безхвості, ряд Хвостаті.

Тип уроку: комбінований.


Розробки уроків з біології. 8 клас. | Переглядів: 863 | Додав: sanseich | Дата: 15.01.2014 | Коментарі (0)

Тема: Узагальнення, систематизація й контроль навчальних досягнень учнів за темою «Надклас риби»

Мета: узагальнити в ігровій формі знання про будову й різноманітність організмів надкласу Риби; систематизувати знання про будову органів, функції та їхній взаємозв'язок; розвивати вміння порівнювати, узагальнювати, логічно мислити, робити висновки; розвивати пізнавальний інтерес, виховувати бережливе ставлення до природи, здійснювати екологічну освіту й виховання, формувати культуру спілкування під час змагання, залучати учнів до наукової творчості; здійснити тематичну корекцію та встановити рівні навчальних досягнень учнів за темою: «Надклас Риби»; розвивати навички самостійної роботи, формувати навички самооцінки.

Матеріали та обладнання: таблиці «Клас Хрящові риби», «Клас Кісткові риби»; колекції, вологі препарати.

Поняття: іхтіологія, надклас Риби, класи Хрящові й Кісткові риби, обтічна форма тіла, бічна лінія, зябра, плавці, плавальний міхур, відкритоміхурові, закритоміхурові, сечовий міхур, ікра, мальок.

Тип уроку: контрольно-узагальнювальний, вид – «дидактична гра».

Девіз уроку: «Той, хто грає, мислить, оскільки його душа розбуджена» або «Гра – це творчість, гра – це праця».


Розробки уроків з біології. 8 клас. | Переглядів: 858 | Додав: sanseich | Дата: 15.01.2014 | Коментарі (0)

Тема: Узагальнення, систематизація й контроль навчальних досягнень учнів за темою «Надклас риби»

Мета: узагальнити, систематизувати й виявити навчальні досягнення учнів за темою «Надклас Риби»; розвивати навички самостійної роботи, формувати навички – самооцінки. 

Матеріали та обладнання: таблиці «Клас Хрящові риби», «Клас Кісткові риби»; вологі препарати. 

Поняття: загальна характеристика, загальні ознаки, узагальнення, систематизація. 

Тип уроку: контрольно-узагальнювальний. 


Розробки уроків з біології. 8 клас. | Переглядів: 777 | Додав: sanseich | Дата: 15.01.2014 | Коментарі (0)

Пошук
Форма входу
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Кількість користувачів сайту:
1463

Статистика реєстрацій
За сьогодні: 0
За вчора: 0
За 7 днів: 0
За місяць: 0
 

Вітаємо новачків сайту
  • dimchem1
  • grynat1104
  • nizhniknadia0507
  • ludmila041164
  • mpinshuk99
  • julijadoroshenko2
  • burakova95
  • valentinovnan8
  • alinazarubina136
  • Географіня

  • Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz